– Nybilmarkedet var svakt også i 2024, men ordreinngangen var bedre enn i 2023. Vi så mer positive tendenser utover høsten, sier konsernsjef Petter Hellman i Møller Mobility Group, i en pressemelding.
Selskapet importerer bilmerkene Audi, Cupra, Skoda og Volkswagen til Norge, i tillegg har de bilvirksomhet i Sverige og Baltikum.
MØLLER-SJEF: Petter Hellman.Foto: TOMM W. CHRISTIANSEN
Møller Mobility Group leverte et resultat før skatt på 1,266 milliarder kroner i 2024, en reduksjon på 18 prosent fra resultatet i 2023. Omsetningen ble på 39,4 milliarder kroner, en økning på 2 prosent. Resultatmarginen ble 3,2 prosent mot 4 prosent i 2023.
Hellman forventer en fortsatt urolig markedssituasjon og et utfordrende geopolitisk landskap i 2025, men er optimistisk på selskapets vegne:
– Vi forventer gode markedsandeler i 2025, med en bredere elektrisk modellportefølje enn noensinne, samt attraktive nykommere som blant annet Skoda Elroq og Audi A6 e-tron. Et lavere rentenivå vil kunne gi økt etterspørsel etter nye biler, sier han.